Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim? 6 Garanti yöntem

sevgilimi nasıl kıskandırabilirim

Sevgilinizi kıskanır mısınız? Ya da sevgiliniz de sizi kıskanır mı? Kıskanmak bir ilişkideki tutku düzeyini belirleyen bence en güzel duygulardan bir tanesi. Ancak her duyguda olduğu gibi belirli bir düzeyde dengelemek gerekir. Azı karar çoğu da zarar olabilir. Siz de, “Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim?” diyorsanız şimdi arkanıza yaslanın ve sizin için hazırladığımız bu yazıya göz atın!

İlginizi çekebilir: Sevgilim neden eskisi kadar mesaj atmıyor?

Sevgilimi kıskandırmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, her ilişkinin kendi içinde bir dengesi vardır ve kıskandırmak aslında hem çok keyifli ve dozunda ayarlamak gereken, eğer ayarlayamazsak ilişkideki dengeleri tamamen bozabilecek kritik hamlelerden biridir.

Kıskandırma seviyesini azar azar belirli katsayılarda yaparsanız etkisi çok daha güçlü olur. Kıskandırma seviyesini bir anda yüksek seviyede tutarsanız bu sevgilinizi çıldırtabilir ve iletişim kazalarına sebep olabilir.

1. Sevgilinize gün içinde gönderdiğiniz mesaj sayısını azaltın


Bazen ilişkiler iyice oturduğu zaman sahiplenici dürtüler de artar ve bir süre sonra sevgilinize sürekli gittiğiniz, yaptığınız şeylerin raporunu verirken bulabilirsiniz kendinizi. Şöyle düşünün ki, nasıl ekonomide arz artarsa talep azalıyorsa ilişkilerde de bu durumun aynısı geçerlidir. Siz kendinizi ne kadar arz ederseniz, yani kendinizden verirseniz karşı tarafın size karşı olan ilgisi o kadar azalabilir, sizi eskisi kadar merak etmeyebilir, çünkü zaten her yaptığınızı biliyor.

Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim diyorsanız, bu noktada yapabileceğiniz en kaliteli hamle, ona attığınız mesaj katsayısını azaltabilirsiniz. Her yaptığınızı yazmayın, bakalım o size, “Canım ne yapıyorsun?” diye mesaj atacak mı?

2. İşinize önem verin, hep yoğun olduğunuzu vurgulayın

İlişkiler bizler için oldukça önemlidir. Sevdiklerimizle güzel paylaşımlar yapmak mutluluğumuzu arttıran güzel hislerdir. Ancak, sevgiliniz eğer hayatınızdaki tek ve en önemli şeyin kendisi olduğuna inanır ve hissederse size karşı olan ilgisi de eş zamanlı azalabilir.

Bu noktada, ilişkinizin sizin için önemli olduğunu her fırsatta vurgulamalı ancak bence işinizi, ya da eğer okuyorsanız okulunuzu her şeyden ön plana koymalısınız.

Ne kadar yoğun olursanız o kadar merak edilirsiniz, ne kadar kendiniz ile ilgili az bilgi verirseniz o kadar kıymetiniz artar. Hayatın kanunu bu!

Gün içinde sevgilinize daha az mesaj atıp, o size “Hayatım ne var ne yok, sesin çıkmadı hiç” mesajı gelirse, siz de “Hayatım inan sabahtan beri toplantılar, görüşmeler, gözümü ancak açabildim. Seni düşünüyorum hep aklımdasın, akşam seninle görüşmeyi bekliyorum. Öpüldün” mesajı gönderip akşam buluşmaya kadar sırra kalem basarsanız işte sevgilinizin sizi merak edip daha fazla ilgileneceğine emin olabilirsiniz. Aynı zamanda bu sizi sevgilinize karşı daha çekici görünmenize yardımcı olacaktır.

3. Sevgilinizin size gönderdiği mesajlara çok hızlı geri dönüş yapmayın

Bir önceki maddede yazdığımız gibi, artık çok yoğunsunuz ve işleriniz, gün içinde sevgilinizden daha önemli halletmeniz gereken bir çok iş ve önemli meseleler var. Sevgiliniz de sizi merak etti, bırakın etsin!

Merak etmek güzel bir duygudur. Bu noktada gün içinde size yazdığında bu yoğunluğunuzu çok şefkatli bir dilde ona aktararak onun anlayış göstermesini, hatta anlayış gösterdiği için çok sevdiğinizi belirtirseniz bu durum karşısında hem şaşıracak hem de size karşı ilgisi artacaktır.

4. Hemcinsleriniz ile daha sık konuşun, hatta buluşun

Sosyalleşmek, arkadaşlarınız ile vakit geçirmek size ve ruhunuza iyi gelen aktivitelerden biridir. Bazen modumuz olmadığında buluşmaya bile üşendiğimiz arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde aslında modumuzun yükseldiğini fark ederiz. Sevgilinizi kıskandırmak için haftanın belirli bir günü hemcinsleriniz ile keyifli buluşmalar organize edebilirsiniz.

Bu buluşmaları sevgilinize haber vermeden de yapabilirsiniz. Bakalım bir akşam size mesaj attığında, siz ona biraz geç kalmış bir cevap olarak, “Canım kızlar çağırdı, Şu mekandayız bişeyler içiyoruz” dediğinizde bir anda nasıl radarları sinyal vermeye başlıyor. Eğer size hiç mesaj atmadıysa, direk story atıp arkadaşlarınızla ne kadar mutlu olduğunuzun resmini sosyal medyadan görmesini sağlayabilirsiniz! Hiç bir tepki vermiyorsa da sizi kıskandığı anlamına gelebilir. Güzel gidiyor demektir 🙂

İlginizi çekebilir: Sevgilinin ailesi ile tanışma öncesi bilmen gereken 9 şey!

5. Kendinize özel vakit ayırın, buna ihtiyacınız olduğunu belirtin.

Unutmayın bu hayatta sizden daha önemli kimse yok! Öncelik her zaman kendiniz olmalısınız. Sevgiliniz sizin var olan güzel hayatınızı daha da güzelleştirmek için var. Sizin de kendinizle kalıp ruhunuzu beslemeniz gerekebilir.

Bu konuda kendiniz için yapmanız gerekenler listesi hazırlayabilirsiniz. Kişisel bakım, ev düzeni, kitap okuma, hobiniz ile ilgilenme, alış veriş olabilir. Ama burada en önemlisi, bu aktiviteyi sadece kendinizle yapıyor olmanız!

Emin olun, sevgilinize kendiniz ile yapmak istediğiniz aktiviteleri yazdığınızda muhtemelen kendisi de dahil olmak isteyecektir ancak siz, “canım, bugun biraz kendi kendime kalmaya ihtiyacım var, seni çok seviyorum. Yarın kahvaltı yapalım mı ne dersin?” şeklinde bir cevap verirseniz, sizi sizden bile kıskanabilir 🙂

6. Sevgilinizin de yanında olacağı kızlı erkekli grup buluşmaları organize edin.

Bazen sosyalleşmek gerçekten ilişkiler için güçlendirici bir etki yaratabiliyor. Sosyalleştiğimiz zaman kendimize biraz daha bakım yapıyoruz, enerjimiz yükseliyor. Sevgiliniz ve diğer çiftlerin de katıldığı organizasyonlara dahil olursanız daha fazla göz önünde olursunuz.

Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim diye düşünüyorsanız bunun en güzel yollarından birisi de sevgiliniz yanındayken, sizinle sohbet etmek isteyen karşı cins arkadaşlarınızla yapacağınız seviyeli ve keyifli sohbetler olacaktır. O anda sevgiliniz kendini geri plana atılmış hissedecek ve sizi de bir o kadar neşeli ve enerjisi yüksek gördükçe kıskançlık hissedecektir. Bu anın tadını çıkartın!

Bir erkek bir kızı nasıl kıskandırır?

Bir erkek bir kızı genellikle kız arkadaşından önceki sosyal çevresi ile görüşürken kıskandırabilir. Kızlar, sevgililerinin ondan önceki arkadaşları ile görüşmelerini özellikle kendilerinin dahil olmadıkları görüşmeleri son derece kıskanırlar.

Dolayısı ile kız arkadaşınızı kıskandırmak istiyorsanız, eski çevrenizle ani buluşmalar organize edebilirsiniz. Ama kız arkadaşınız size “Ne zaman buluştunuz, benim haberim neden yok?” şeklinde sorduğunda son derece alttan alacak bir cevap vererek, “Hayatım inan haberim yoktu, bir anda çıkıp işyerime gelmişler, bir kahve içmeye gittik o kadar. Aklım sende biliyorsun” gibi bir cevap kız arkadaşınızı kıskandırmak için yeterli olacaktır.

Kız arkadaşınızı kıskandırmanın bir diğer yolu ise sürekli yoğun bir tempoda iş seyahatleri yapmak, iş görüşmeleri yapmak, aile yemek organizasyonlarına katılmak ve bu süreçte çok yoğun bir iletişim halinde olamamanız olacaktır. Ancak iletişim kurduğunuz zaman onun sizi kıskanacağını düşünüp iletişim dilinizde çok dikkatli, onu çok sevdiğiniz, “Keşke yanım da sen de olsaydın, seni çok özledim” tarzında hafif tutku dolu mesajlar hem kız arkadaşınızı kıskandırır hem de tutkunuzu arttırır.

Kıskandırmaya çalışan kız ne yapar?

Kıskandırmaya çalışan bir kız sohbet ederken, çevresindeki onunla ilgilenen erkeklerden bahsedebilir. Ya da hiç olmamış bir durumu bir hikayeye gibi yazıp sizi kıskandırmaya çalışabilir. Örneğin, “Geçenlerde cafede bir erkek yanıma geldi beni bir yerde görmüş galiba bişeyler sordu, ben hiç oralı olmadım. Sana da bahsetmeyi unutmuşum şimdi aklıma gelmiş.”

Ya da herhangi bir zaman bir anda konu başka erkeklerden açılabilir, beğendiği erkekleri sizinle paylaşabilir. Bu tarz konulara giren bir kız muhtemelen sizi kıskandırmaya çalışıyor olabilir.

İlginizi çekebilir: Sevgiliyle tatile gitmek doğru mu? Bilmen gereken 3 şey!

Kız arkadaşımı nasıl kıskandırabilirim?

Kız arkadaşınızı kıskandırmak istiyorsanız onunla çok fazla ilgilendiğinizi belli etmemelisiniz. O olmadan mutlu olduğunuzu belli eden sosyal medya storyleri paylaşabilirsiniz. Kız arkadaşınızı, eski dostlarınızla bir araya getirebilirsiniz, eski dostlarınızla, kız arkadaşınız da yanınızdayken samimi sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki kriter kız arkadaşınız ile minimum ilgilenmeniz olacaktır.

İş hayatınızda yer alan kadın çalışma arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz. Örneğin; “Canım geçenlerde Banu senin parfümün ne kadar güzelmiş dedi hatta ismini sordu.” muhtemelen kendi erkek arkadaşı için merak etmiştir. gibi bir cümle mesela kız arkadaşınızı kıskandıracaktır.

İlginizi çekebilir: Sevgilim beni sevmiyor mu? 10 hareketiyle nasıl anlarım?

Kıskandırmaya çalışan erkeğe nasıl davranılmalı?

Erkek arkadaşınızın sizi kıskandırma çalıştığını fark ettiyseniz, muhtemelen sizin onunla daha fazla ilgilenmenizi istediği için bu tutuma girmiş olabilir. Bazen ilişkilerde dengeler biraz karışır ve bir taraf diğer tarafın ilgisine ihtiyaç duyar.

Bu noktada, erkek arkadaşınızın sizi kıskandırmaya çalıştığını fark ettiğiniz anda öncelikle soğukkanlı olup, onunla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Hatta daha açık bir konuşma da yapıp, belki bir süredir kendisi ile ilgilenemediğinizi ancak kendisine verdiğiniz değeri güzel bir şekilde onunla paylaşmanız bu tutumunu değiştirmesine yardımcı olabilir.

Eğer sizi kıskandırmaya çalışan erkek sevgiliniz değil, çevrenizdeki bir arkadaşınız ise muhtemelen size karşı ciddi bir ilgisi vardır ve bunu açıkça dile getiremediği için dolaylı yollardan sizin ilginizi çekmek istiyor olabilir.

Erkekleri kıskandırma taktikleri nelerdir?

Erkek arkadaşınızı yukarıda bahsettiğim 6 temek taktik ile kıskandırabilirsiniz. İlk olarak erkek arkadaşınıza eskiden olduğundan daha az mesaj gönderip onun sizi merak etmesini sağlayarak başlayabilirsiniz.

Ardında, yoğun bir tempoda olduğunuz izlenimi yaratarak aslında ona yazmayı çok istediğinizi ancak işlerden bir türlü vakit bulamadığınızı vurgulayabilirsiniz.

Bir erkeği kıskandırabilmenin 3 etkili yöntemi


Erkek arkadaşınızın gönderdiği mesajlara da çok hızlı cevap vermeden, ancak verdiğiniz yanıtı son derece sevgi dolu ancak kısa ve net bir mesaj ile iletebilirsiniz. Bu durumda sizi daha fazla merak edecektir.

Kendinize ve hemcinsleriniz ile ortak buluşmalara bir süre ağırlık vermeniz de erkekleri kıskandırma taktikleri arasında önemli bir yerdedir. Kendinizi erkek arkadaşınızdan öncelikli ve değerli bir yere konumlandırdığınızda emin olun erkek arkadaşınız sizi kıskanmaya başlayacaktır.

Sona Doğru

Kıskanmak ve kıskandırılmak ilişkilerin tutkusunu, coşkusunu ve hazzını arttıran önemli duygulardan biridir ve eğer sevgilimi nasıl kıskandırabilirim diye düşünüyorsanız yukarıda sizler için paylaştığımız taktikleri deneyebilirsiniz. Bu noktada paylaşmak istediğim en önemli konu ise siz kendi özgüveninizi, varlığınızı ve benliğinizi ne kadar değerli bir yerde konumlandırırsanız, size karşı ilgi duyan sevgilinizin ilgisinin ve sevgisinin de bir o kadar arttığına şahit olabilirsiniz.

Siz sevgilinizi ne kadar kıskanıyorsunuz? Ya da sevgilinizin sizi kıskandırmak için ne gibi hamleler yaptığını düşünüyorsunuz?

Bize yazın, birlikte dertleşelim!

“Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim? 6 Garanti yöntem” için 2 yanıt

  1. […] İlginizi çekebilir: Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim? 6 Garanti yöntem […]

  2. […] İlginizi çekebilir: Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim? 6 Garanti yöntem […]

Bir Cevap Yazın

Öne Çıkan içerik

Sevgilim beni seviyor mu Testi!

sevgilim beni seviyor mu

Sevgilinizin sizi ne kadar sevdiğini anlamanız için farklı ipuçlarına ve belirtilere dikkat etmeniz çok önemlidir.

İşte sevgilinizin sizi ne kadar sevdiğini anlamanıza yardımcı olabilecek 10 soruluk testimiz. İlk aklına gelen cevapları ver, sonucu hemen öğren!

sevgilim beni aldatıyor mu

Sevgilim Beni aldatıyor mu?

Sevgilinizin sizi aldattığınız mı düşünüyosunuz? 7 temel soruda sevgiliz sizi aldatıyor mu öğrenin!

“Sevgilimi nasıl kıskandırabilirim? 6 Garanti yöntem” için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

%d